Europejski Dzień Języków Obcych w Naszej Szkole

26 września został ogłoszony Międzynarodowym Dniem Języków Obcych. To dobra okazja, by zwrócić uczniom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się z ludźmi, którzy mieszkają w innych częściach naszego globu.

Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych ludzi i zawierania przyjaźni. Nawet odległe zakątki świata mogą stać się nam bliższe, a zupełnie odmienne kultury - bardziej zrozumiałe.

W naszej szkole również świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Podczas tego wyjątkowego dnia podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. W tym dniu uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat krajów z całego świata, wzięli udział w różnych quizach, układali puzzle, poznali flagi różnych państw. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków uczniowie pięknie przystroili całą szkołę flagami państw, powitaniami w różnych językach oraz przygotowali fotobudkę, gdzie można było zrobić sobie zdjęcie z Królową.

Dzień upłynął w bardzo przyjaznej atmosferze i z pewnością będziemy go miło wspominać.