ZASADY PRZYJMOWANIA DZIECI
do Publicznego Przedszkola w Dzietrznikach/
Publicznego Przedszkola w Grębieniu
na rok szkolny 2024/2025
(na podstawie ustawy Prawo Oświatowe z 14 grudnia 2016r.)

1. Dzieci uczęszczające do przedszkola w roku szkolnym 2023/2024 automatycznie
po wypełnieniu przez rodziców deklaracji kontynuacji pobytu dziecka w przedszkolu mają zagwarantowane miejsce na zasadzie kontynuacji.

2. Rodzice dzieci ubiegających się o przyjęcie do przedszkola na rok szkolny 2024/2025
po złożeniu wniosku przechodzą proces rekrutacji (w skład Komisji Rekrutacyjnej wchodzi
3 przedstawicieli Rady Pedagogicznej ZSS w Dzietrznikach powołanych zarządzeniem dyrektora).

Pierwszym warunkiem zakwalifikowania się do procesu rekrutacji jest spełnienie warunku odpowiedniego wieku dziecka (dzieci urodzone w 2018 roku).

Kolejność przyjmowania pozostałych roczników:

1) 2019 r.

2) 2020 r.

3) 2021 r.

Dodatkowo w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci, których miejsce zamieszkania bądź zameldowania znajduje się na terenie gminy Pątnów.

Kolejnym warunkiem są kryteria wynikające z ustawy Prawo oświatowe zamieszczone
we wniosku, m.in. rodzina wielodzietna (3 i więcej dzieci), niepełnosprawność dziecka/rodzica/rodzeństwa, adopcja, samotne wychowywanie dziecka.

ZASADY PRZYJMOWANIA DZIECI
do klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Dzietrznikach
na rok szkolny 2024/2025
(na podstawie ustawy Prawo Oświatowe z 14 grudnia 2016r.)

1. Rodzice dzieci ubiegających się o przyjęcie do pierwszej klasy publicznej szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025 po złożeniu zgłoszenia* przechodzą proces rekrutacji (w skład Komisji Rekrutacyjnej wchodzi 3 przedstawicieli Rady Pedagogicznej ZSS
w Dzietrznikach powołanych zarządzeniem dyrektora).

W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci, których miejsce zamieszkania
bądź zameldowania znajduje się na terenie gminy Pątnów.

*Zgłoszenia do pobrania w sekretariacie szkoły, u wychowawcy bądź na stronie szkoły.