EUROPEJSKI DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO W ZSS W DZIETRZNIKACH

29 września nasza szkoła po raz trzeci obchodziła  Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji!
Byliśmy  jedną z 1150 szkół i przedszkoli na świecie, które dołączyły do wspomnianego powyżej święta ruchu.

Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego w ostatni piątek września zarządziliśmy wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który dla klas I -III przygotowała Akademia Krokieta i Lamy  oraz ćwiczenia w rytmie muzyki na sali gimnastycznej i sportowe atrakcje na dmuchańcach dla całej społeczności szkolnej.

Koordynatorem całego wydarzenia był pedagog szkolny Marzena Kalemba. Duże podziękowania należą się dziewczynkom z klasy 7 I 5, które prowadziły tańce na sali gimnastycznej dla wszystkich klas oraz przedszkolaków.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2023  na długo zapadnie w pamięci naszych uczniów. Dzieci deklarują  ogromną chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji tego międzynarodowego wydarzenia.
Zapraszamy na  fotorelację ...

#ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL
@Fundacja V4Sport