Dzień Chłopaka w VII klasie

W tym roku ten szczególny dzień uczciliśmy wizytą w Teatrze Powszechnym w Łodzi. 13 października 2023r. uczniowie kl. VII SP w Dzietrznikach wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.

Młodzież obejrzała bardzo wartościową sztukę „Janek, król przeprowadzek”. w reżyserii Ewy Pilawskiej. Jest to metafora walki z przeciwnościami losu - lękiem, brakiem bezpieczeństwa. Sztuka jest uniwersalna, dotyczy rozpadu relacji. Obnaża między innymi samotność dziecka, na które rodzic przerzuca zbyt dużą odpowiedzialność, nadużywając zaufania i bezwarunkowej miłości. Po przedstawieniu uczniowie wzięli udział w  warsztatach teatralnych w ramach edukacyjnego cyklu Teatru Powszechnego w Łodzi zatytułowanego "Dziecko w sytuacji".

Pobyt w teatrze to wspaniałe przeżycie i dobra zabawa dla każdego z nas. Oglądanie ciekawych scen, wyraziście zarysowanych postaci, obcowanie ze zmieniającą się scenografią i muzyką to niesamowita przygoda dostarczająca uczniom wartościowej rozrywki.

Warto obejrzeć to przedstawienie. Polecamy!