REGULAMIN KORZYSTANIA Z SZATNI SZKOLNEJ

obowiązujący w Zespole Szkól Samorządowych

im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach

1. INFORMACJE OGÓLNE

1.1 Z pomieszczeń szatni korzystają uczniowie szkoły.

1.2 Uczeń korzysta jedynie z przeznaczonej dla niego szafki.

1.3 Uczeń po przyjściu do szkoły ma obowiązek do natychmiastowej zmiany obuwia i okrycia wierzchniego, które zostawia w swojej półce.

1.4 Zabrania się pozostawiania w szatni rzeczy wartościowych, np. pieniędzy, telefonów komórkowych, kluczy, za które szkoła nie ponosi odpowiedzialności.

1.5 Wobec ucznia łamiącego zasady określone w niniejszym regulaminie, będą wyciągane konsekwencje, co skutkować będzie obniżeniem oceny ze sprawowania.

2. ZASADY KORZYSTANIA Z SZATNI SZKOLNEJ

2.1 Uczeń w szatni przebywa jedynie w celu przebrania odzieży wierzchniej i zmiany obuwia. Po dokonaniu tych czynności niezwłocznie opuszcza szatnię.

2.2 Uczeń ma obowiązek kulturalnego i bezpiecznego zachowania się w szatni, zachowania spokoju i porządku, poszanowania cudzej własności .

2.3 Uczeń ma obowiązek bezwzględnego podporządkowania się poleceniom nauczycieli dyżurujących i pracowników.

2.4 Uczeń ma zakaz przebywania w szatni podczas lekcji i przerw śródlekcyjnych.

2.5 Schodzenie do szatni w trakcie przerwy lub zajęć lekcyjnych dopuszczone jest                            w sytuacjach, np. zwolnienia ucznia z części zajęć przez rodzica, wyjścia na konkurs lub zawody pozaszkolne.

3. SZAFKI UBRANIOWE

3.1 Uczniowie otrzymują klucz do swojej szafki o określonym numerze, która przypisana jest mu na okres od września do czerwca.

3.2 Uczeń ma obowiązek przynoszenia klucza do swojej szafki codziennie.

3.3 Uczniowi nie wolno malować i pisać po szafkach oraz naklejać na nich obrazków.

3.4 Uczeń w szafce przechowuje ubranie wierzchnie i obuwie wymienne.

3.5 Zabrania się przechowywania w szafkach: przedmiotów szklanych i żywności oraz brudnej odzieży (np.  strojów sportowych).

3.6 Uczniowi nie wolno otwierać szafek kolegów. Czyn ten jest równoznaczny z włamaniem                          i podlega surowej karze.

3.7 Jeżeli uczeń zapomni klucza do swojej szafki, w tym dniu prosi o otwarcie szafki przez panią woźną kluczem zapasowym, jednakże taka sytuacja jest dopuszczalna tylko raz                w półroczu szkolnym. Po przekroczeniu dozwolonego limitu uczeń jest zobowiązany do skontaktowania się z rodzicem, aby ten dostarczył mu klucz pozostawiony w domu bądź obuwie zmienne.

3.8 W przypadku zagubienia klucza, rodzic wypożycza, na czas nie dłuższy niż dwa dni, klucz od pani woźnej, , który po dorobieniu na koszt własny zwraca.

3.9 W przypadku zniszczenia szafki, koszty naprawy lub zakupu nowej ponoszą rodzice.

3.10 Na okres ferii zimowych uczeń opróżnia swoją szafkę i pozostawia ją otwartą.

3.11 Przed końcem roku szkolnego lub wcześniejszym odejściem ze szkoły uczeń ma obowiązek zwrócić klucz wychowawcy i pozostawić swoją szafkę pustą i sprzątniętą.