POLONISTYCZNY SUKCES GABRYSI

Łódzki Kurator Oświaty we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi co roku organizuje konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjum oraz szkół podstawowych. Składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego oraz wojewódzkiego.

Uczennica klasy siódmej Zespołu Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach -

Gabriela Pakuła została finalistkąWojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.

W etapie rejonowym wzięło udział 238 uczniów, spośród których do etapu wojewódzkiego przeszło tylko 58-u uczestników.

Eliminacje wojewódzkie, które odbyły się 8 i 9 marca 2018 r.,są przeprowadzane w formie pisemnej i ustnej. Gabrysia uzyskała wysoki wynik.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszej uczennicy, gdyż z całego powiatu wieluńskiego do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się tylko dwie uczennice, w tym Gabrysia. Należy do uczniów prezentujących bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności polonistycznych, a czytanie książek sprawia jej przyjemność.

Gratulujemy wspaniałego wyniku oraz życzymy kolejnych sukcesów.