„Witold Pilecki- najodważniejszy z odważnych”

5 października 2018 r. odbył się finał I Powiatowego Konkursu Wiedzy o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim. Organizatorem konkursu historycznego dotyczącego działalności i losów rotmistrza Pileckiego, jako jednego z Żołnierzy Niezłomnych była Szkoła Podstawowa w Ostrówku.

W wyniku szkolnych eliminacji do etapu finałowego zakwalifikowały się dwie uczennice  ZSS w Dzietrznikach- Agnieszka Pęcherz oraz Zuzanna Klara. W rywalizacji między uczestnikami konkursu przybyłymi z różnych szkół powiatu wieluńskiego dziewczęta zajęły II miejsce (Agnieszka Pęcherz) oraz  III miejsce ( Zuzanna Klara).  Laureaci zmagań historycznych otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe, pozwalające na pogłębianie dalszej znajomości najnowszej historii Polski.

Uczennicom klasy III gimnazjum gratulujemy ogromnej wiedzy. Zachęcamy wszystkich do odkrywania postaci Bohaterów Niezłomnych, takich jak rotmistrz Witold Pilecki, od których możemy uczyć się odwagi, koleżeństwa i patriotyzmu.