POLONISTYCZNE SUKCESY NASZYCH UCZENNIC

Za nami kilkumiesięczne zmagania, wiele emocji, dużo dodatkowej pracy, a na koniec radość i satysfakcja z osiągniętych wyników.

Trzy uczennice kl. VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w ZSS im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach – Gabriela Pakuła, Ola Jopek i Maria Żarnowska zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych.

Organizatorem konkursu na terenie województwa łódzkiego jest Łódzki Kurator Oświaty. Konkurs jest kierowany do uczniów szczególnie uzdolnionych, wykazujących zainteresowanie wybranym przedmiotem. Jego celem jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań uczniów, pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu wybranego przedmiotu, motywowanie uczniów zdolnych do podejmowania różnorodnych działań, do samokształcenia, przygotowanie ich do nauki w szkołach wyższego stopnia.

Uczestnicy konkursu na wszystkich etapach (szkolnym, rejonowym i wojewódzkim) rozwiązywali testy sprawdzające umiejętność tworzenia własnego tekstu oraz funkcjonalną wiedzę z zakresu kształcenia literackiego, językowego i kulturowego.

W etapie rejonowym wzięło udział aż 1327 uczniów, spośród których do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 366-u uczestników. Zmagania na najwyższym etapie - wojewódzkim odbyły się 28 lutego w Piotrkowie Trybunalskim.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych dziewczynek, gdyż z całego powiatu wieluńskiego do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się tylko 10 osób, w tym aż 3 uczennice z naszej szkoły, które zostały finalistkami konkursu.

Gratulujemy Gabrysi, Oli i Marysi wspaniałych wyników. Najlepiej z całej trójki z zadaniami poradziła sobie Gabrysia Pakuła, która była o krok od zdobycia tytułu laureata konkursu.

W roku ubiegłym Gabrysia (będąc ucz. kl. VII) również została finalistką WKPzJP.

Serdecznie dziękujemy dziewczynkom za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów w szkole średniej.

Opiekun uczennic - Jolanta Duszyńska