Wewnątrzszkolny Konkurs wiedzy ekologicznej „Żyj z przyrodą w zgodzie”

28 maja 2019 roku w ZSS w Dzietrznikach odbył się pierwszy etap Wewnątrzszkolnego Konkursu wiedzy ekologicznej „Żyj z przyrodą w zgodzie” dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

. Do rywalizacji przystąpiło 15 uczestników z klasy VII – VIII oraz III G. Test, który pisali uczniowie składał się z 20 pytań testowych. Do drugiego etapu konkursu ekologicznego, który odbył się 4 czerwca 2019 roku zakwalifikowało się sześć osób: Zuzanna Klara, Agnieszka Pęcherz – uczennice klasy III gimnazjum; Gabriela Pakuła, Maria Żarnowska, Kornelia Bartnikowska oraz Zuzanna Jachymska – uczennice klasy VIII szkoły podstawowej. Drugi etap składał się z czterech rund: I runda: Zestawy pytań dla drużyn; II runda: Co symbolizują przedstawione znaki ekologiczne?; III runda: Kalambury; IV runda: Odczytanie tekstów ekologicznych. W konkursie „Żyj z przyrodą w zgodzie” zwyciężyły uczennice klasy VIII szkoły podstawowej: Gabriela Pakuła oraz Maria Żarnowska. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca były książki przyrodnicze. II miejsce zajęły uczennice klasy IIIG – Zuzanna Klara i Agnieszka Pęcherz. Natomiast III miejsce w konkursie szkolnym przypadło Kornelii Bartnikowskiej oraz Zuzannie Jachymskiej. Ponadto wszyscy uczestnicy drugiego etapu otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.

Konkurs odbył się w ramach prowadzonego przez naszą szkołę projektu „EKOLOGICZNE ZEGARY ŻYCIA PRZYRODY” - „ Ekopracownia pod chmurką”, współfinansowanego przez WFOŚiGW w Łodzi.

Milena Caban