„Owady naszych pól”

10 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły  w Dzietrznikach  rozstrzygnięto konkursy szkolne „Owady naszych pól” oraz „Plakat antynikotynowy”.  Pomysłodawcami  ww. konkursów byli nauczyciele naszej placówki: p. Anna Jankowska , p. Karolina Ślusarczyk i p. Agata Pawłowska.

. Każdy człowiek jest  uzdolniony w jakimś kierunku, a wykrywanie tych zdolności jest bardzo ważnym zadaniem szkoły. Toteż wdrażanie uczniów do systematycznej pracy nad własnym rozwojem stanowi szczególnie ważną część składową działań pedagogicznych. Wyżej  wymienione  cele umożliwiają dzieciom wyzwolenie aktywności twórczej, gromadzenie doświadczeń i przeżyć estetycznych, artystycznych i społecznych. Rozwijają wyobraźnię dziecka i jego kreatywność.  Sponsorom - Panu Pawłowi Rychlikowi,  Posłowi na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz Panu Krzysztofowi Koniecznemu,  Radnemu Gminy Pątnów, którzy ufundowali liczne nagrody dla uczestników konkursu i wsparli całą akcję - serdecznie dziękujemy.

Nagrody w konkursie „Owady naszych pól” otrzymali:

• w kategorii klas I-III   Bartosz   Błach  (kl. II ),
  • w kategorii IV-VIII i gimnazjum

I miejsce  - Eryk  Kalemba,

II miejsce - Katarzyna Błach i Lena  Lasota,

III miejsce – Amelia Klara.

W  konkursie antynikotynowym (w kategorii klas IV-VIII)   I miejsce zajęła Klaudia  Dubas,  na  II miejscu znalazły się  Oliwia Leś i Jagoda Pęcherz, III miejsce przypadło Zuzannie  Wcisło   i Patrycji Podymie. Wyróżnienia przyznano  Katarzynie Błach, Mai Gajdzie,  Natalii Lach i Nadii  Michalskiej.

Gratulujemy sukcesów!!!