SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

28 maja 2019r. w ZSS w Dzietrznikach odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł „Mistrza Ortografii Szkoły 2019”.

Przystąpiło do niego 21 uczniów kl. IV-VI (grupa młodsza) oraz 14-ro uczniów kl. VII-VIII SP i III Gim. (grupa starsza).

Celem konkursu jest:

• podniesienie poziomu kompetencji ortograficznych uczniów,
  • motywowanie uczniów do doskonalenia umiejętności w zakresie ortografii

i interpunkcji,

• utrwalanie nawyku stosowania zasad ortograficznych.

Uczniowie podzieleni na dwie grupy pisali trudne dyktando zawierające mnóstwo pułapek ortograficznych oraz rozwiązywali zadaniasprawdzające znajomość reguł ortograficznych.Stopień trudności dyktanda był wysoki, jednak uczestnicy bardzo dobrze radzili sobie z zawiłościami polskiej ortografii, różnica w punktacji była niewielka.

W grupie młodszej tytuł „Mistrza Ortografii Szkoły 2019” zdobyła Oliwia Lasota– ucz. kl.VI.

Wyłoniono także dwóch wicemistrzów:

Julię Giec i Sebastiana Gajdę- ucz. kl. VI.

W grupie starszej tytuł„Mistrza Ortografii Szkoły 2019” trafił do Zuzanny Klary – ucz. kl.III Gim.

Tytuł wicemistrza zdobyły:

Gabriela Pakuła -kl. VIII oraz Agnieszka Pęcherz- kl. III Gim.

Laureatów nagrodzono dyplomami oraz książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

Uczestnicy konkursu po raz kolejny przekonali się o tym,  że „ ortografia trudna to sztuka, lecz czasu na nią nie szkoda”. Konkurs jest nie tylko sprawdzianem umiejętności ortograficznych, ale okazją do zdrowej rywalizacji oraz dbałości o poprawną ortografię.

Od wielu lat cieszy się dużą popularnością wśród uczniów, więc kolejna edycja za rok.

Organizatorkami konkursu były:

J. Duszyńska i R. Dubas.