Lekcja przyrody na żywo – Owady

18.11.2019r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w żywej lekcji przyrody zorganizowanej przez Agencję Impresaryjno - Artystyczną „Klaps – Art.” z Krakowa, którą poprowadziła pani entomolog. Uczniowie poznali ciekawostki ze świata owadów. W czasie lekcji zostały zaprezentowane żywe okazy owadów tropikalnych, np. para modliszek, straszyk olbrzymi, liściec olbrzymi, karaczan madagaskarski, jak również okazy zasuszone, np. ćmy tropikalne, wielobarwne motyle z różnych zakątków świata, chrząszcze. Uczniowie poznali budowę owadów, ich czynności życiowe oraz mogli dotknąć tych żywych stworzeń. Chętnych do spotkań „pierwszego stopnia” było wielu, co świadczy o odwadze naszych dzieciaków! Lekcja była ekscytująca!

Lekcja przyrody na żywo – Owady została przeprowadzona w ramach projektu „EKOLOGICZNE ZEGARY ŻYCIA PRZYRODY” -                     „ Ekopracownia pod chmurką”.

"Żywe lekcje  przyrody" są dużym urozmaiceniem nabywania wiedzy przyrodniczej przez uczniów, wzbogacają ten proces oraz na długo utrwalają się w ich pamięci.

Była to  niezwykła lekcja przyrody na żywo. Zobaczcie sami...