GMINNY TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH

9 czerwca 2022 roku odbył się w naszej szkole Gminny Turniej Trójek Siatkarskich dla uczniów szkół podstawowych. Głównym organizatorem zawodów był  Uczniowski Klub Sportowy „JURAJCZYK” przy ZSS w Dzietrznikach, który od lat współpracuje z Gminą Pątnów i  pozyskuje fundusze na organizowanie sportowych wydarzeń dla dzieci.

W w/w  zawodach udział wzięły wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Pątnów. Turniej odbył się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Łącznie w zawodach uczestniczyło      24– ro uczniów. Każda szkoła zgłosiła drużyny 3-osobowe plus jedna osoba rezerwowa. Głównym sędzią i osobą odpowiedzialną za turniej była pani Marzena Kalemba, nauczyciel wychowania fizycznego ZSS w Dzietrznikach. Bardzopomocni byli  uczniowie, którzy zaangażowali się tego dnia  w pomoc przy obsłudze zawodów. Na uroczysty moment dekoracji zawodników przybył Wójt Gminy Pątnów Pan Jacek Olczyk i dyrektor szkoły w Dzietrznikach Pani Bożena Kiedos. Zawody przyniosły młodzieży szkolnej dużo emocji i pozytywnych wrażeń sportowych.

Oto wyniki turnieju:

KATEGORIA DZIEWCZĄT:

I miejsce - ZSS Załęcze Małe

II miejsce – ZSS Dzietrzniki

III miejsce – ZSS Pątnów

KATEGORIA CHŁOPCÓW:

I miejsce - ZSS Dzietrzniki

II miejsce – ZSS Załęcze Małe

III miejsce – ZSS Pątnów

Każde ze startujących dzieci , zgodnie ze zdobytym miejscem,  zostało udekorowane medalem. Najlepsze drużyny zostały dodatkowo wyróżnione pucharem za zdobyte  I miejsce.

Zwycięzcom gratulujemy.

Opr. M. Kalemba