Konkurs „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią został zorganizowany Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który miał na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.

W szczególności służył rozpowszechnieniu wśród uczniów znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

22 marca 2022 r. w Publicznej Bibliotece w Pątnowie reprezentant naszej szkoły, Jan Rogala z klasy IV, w gminnym etapie Turnieju Wiedzy Pożarniczej wywalczył pierwsze miejsce i zakwalifikował się do  eliminacji powiatowych.

22 kwietnia 2022 roku w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej odbyły się w rozgrywki powiatowe  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W kategorii uczniów szkół podstawowych Janek wywalczył trzecie miejsce i  otrzymał nagrodę oraz pamiątkowy dyplom z rąk st. bryg. Piotra Całego - zastępcy Komendanta Powiatowego PSPw Wieluniu oraz druha  Andrzeja Stępnia - prezesa ZOP ZOSP RP w Wieluniu.