Dofinansowanie biblioteki szkolnej w Dzietrznikach

W roku szkolnym 2021/2022 Publiczna Szkoła Podstawowa w Dzietrznikach przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Celem obecnej edycji programu jest udzielenie dofinansowania na zakup nowości wydawniczych i wyposażenia biblioteki szkolnej.

W ramach działań promujących czytelnictwo 7 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. I miejsce zajęła Maja Gajda (klasa VII), II miejsce należało do Kacpra Adamskiego (klasa V), a III miejsce ex aequo zajęli Natalia Lach (klasa VII) i Kacper Krzemiński (klasa V).

W czerwcu 2022 roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla uczniów klas I-III „Mój przyjaciel z okładki”. Tym razem dzieci po przeczytaniu dowolnej książki wypożyczonej z biblioteki szkolnej miały za zadanie przedstawić portret ulubionego bohatera bajki, baśni lub opowiadania. I miejsce przypadło w udziale Arturowi Czarnogreckiemu z klasy I, II miejsce zajęła Aleksandra Hadryś (klasa II) , a III -Lena Kania ( klasa III).

Wręczenie nagród odbyło się podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy we wrześniu do biblioteki szkolnej!