Nareszcie wakacje…

Za nami wyjątkowo trudny rok szkolny. Nie tak dawno  skończył się  stan epidemii w Polsce, którego skutkiem było zdalne nauczanie, a już pojawiło się kolejne wyzwanie. Do społeczności szkolnej dołączyły dzieci, które schroniły się w Polsce przed wojną na Ukrainie. Na szczęście praca i wysiłek uczniów  przyczyniły się do osiągnięcia celu, czyli otrzymania promocji do następnej klasy, a w przypadku ósmoklasistów - ukończenia szkoły podstawowej.

24 czerwca  o godz. 10.00 w sali gimnastycznej ZSS im.  Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 przygotowane przez uczniów klasy VIII pod kierunkiem wychowawczyni Renaty Dubas. Akademię swoją obecnością uświetnili przedstawiciele lokalnych władz, m.in. przewodniczący Rady Powiatu w Wieluniu, pan Damian Pęcherz,  wójt Gminy Pątnów, pan Jacek Olczyk oraz radni naszej gminy. Głównym punktem uroczystości było zatańczenie poloneza przez uczniów klasy VIII i VII. Następnie ósmoklasiści wystąpili w krótkim programie satyrycznym podsumowującym czas nauki zdalnej. Po części artystycznej wręczono dyplomy ukończenia szkoły i nagrody naszym absolwentom. Na zakończenie nagrodzono uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce i otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. 4 osoby ze średnią 5.00 i wyższą zostały  uhonorowane stypendiami przez wójta Gminy Pątnów. Byli to:Kalina Żuberek, Bartosz Hadryś, Bartosz Błach, Natalia Lach.

Życzymy wszystkim uczniom bezpiecznych i radosnych wakacji.Do zobaczenia we wrześniu!