30 Akcja - Sprzątanie Świata 2023

„Sprzątanie świata – Polska” jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska „Clean up the World”, wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad 40 krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Tegoroczna, jubileuszowa Akcja przebiegała pod hasłem, „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska, poczynając od uporządkowania okolicy, poprzez edukację i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów, a kończąc na rozbudowanych, długofalowych programach o charakterze ekologicznym.
Włączając się w ogólnopolską akcję uczniowie naszej szkoły z zapałem przystąpili do ratowania naszej planety poprzez działania lokalne. Wyposażeni w jednorazowe rękawiczki oraz worki do segregacji  śmieci wraz z nauczycielami wzięli udział w sprzątaniu bliższej i dalszej okolicy szkoły. Udział w kolejnej edycji akcji jest dowodem potwierdzającym poczucie współodpowiedzialności za jakość otaczającego nas środowiska.