PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ...

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka przygotowywane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Nie inaczej było w tym roku. 16 grudnia 2023r. o godzinie 17.00 w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Dzietrznik.

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny, wyjątkowy nastrój. O wrażenia i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, przeplatana była kolędami i pastorałkami .

Puentą biblijnej historii stały się słowa kolędy "Bóg się rodzi". Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, Justyna Matuszczyk, która złożyła wszystkim zebranym życzenia bożonarodzeniowe, uczniowie wręczyli zgromadznym gościom opłatek i sianko, które były symbolicznym połamaniem się opłatkiem, a następnie wszyscy zostali zaproszeni do stołu wigilijnego,  na którym gościły  potrawy związane z tradycją Bożego Narodzenia.

Z tym samym przedstawieniem nasi zdolni uczniowie gościli 8 stycznia 2024r. w DOMU SENIORA w Załęczu Małym. Dziękujemy za tak serdeczne przyjęcie. Mamy nadzieję, że wszystkim podopiecznym sprawiliśmy ogromną radość naszą obecnością.