BohaterON w Twojej Szkole 2023

W październiku 2023 r. uczniowie ZSS w Dzietrznikach po raz drugi wzięli udział w akcji BohaterON w Twojej Szkole 2023, której patronuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Projekt ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie bohaterów Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski XX w. W ramach tegorocznej akcji przeprowadzono zajęcia z edukacji historyczno-patriotycznej w oparciu  o materiały dydaktyczne przygotowane przez organizatora kampanii.

Uczniowie klas 4-6 zapoznali się z historią i losami powstańców warszawskich na przykładzie rodziny Janki i jej znajomych. Z zainteresowaniem obejrzeli materiał pt.: "Iskra nadziei". Pracując w grupach wykonali mapy mentalne do haseł:  JANKA, ISKRA, CYWILE, POWSTAŃCY, WOJNA, POWSTANIE.  Na koniec dzieci bardzo chętnie dzieliły się swoją wiedzą na temat II wojny światowej oraz udziału swoich przodków w tym wydarzeniu.

Uczniowie klas 7-8 zapoznali się m.in. z filmami "Godzina W" oraz "Uparte serce tego miasta". Informacje, które uzyskali na ich podstawie oraz wspólna dyskusja pozwoliła kolegiom redaktorskim na stworzenie specjalnego wydania gazety "Uparte serce tego miasta".

W oparciu o powyższe materiały zainteresowani tematem uczniowie umieścili wpisy w wirtualnym miejscu pamięci (na platformie https://wpis.dumnizpowstancow.pl/mapa ), w których wyrazili swoją wdzięczność i uznanie dla uczestników wydarzeń z 1944r.