SPRZĄTANIE ŚWIATA

Sprzątanie Świata ”- to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Uczniowie klasy III gimnazjum w Dzietrznikach wraz z wychowawcą uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”, wynikiem czego posprzątany został teren wokół szkoły i kilka najbliższych ulic. Na zajęciach koła przyrodniczego odbyła się prelekcja na temat: Jak prawidłowo segregować odpady? oraz pokaz filmów pt. „Segregacja odpadów w gospodarstwie domowym” i „Ochrona atmosfery a gospodarstwo domowe”. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego sprzątania, wyszukiwali dzikie wysypiska śmieci oraz wykonali plakaty dotyczące przeprowadzonej akcji, dzięki czemu poznali problemy związane z ochroną środowiska.