KIM ZOSTANĘ W PRZYSZŁOŚCI? UDZIAŁ GIMNAZJALISTÓW W GRZE ZAWODOWCÓW

17 listopada 2017r. uczniowie kl. III Publicznego Gimnazjum ZSS w Dzietrznikach uczestniczyli w Grze Zawodowców zorganizowanej w Zespole Szkół nr 1 w Wieluniu.

Uczniowie poprzez zabawę i praktyczny udział w przygotowanych zadaniach mogli zapoznać się z każdym kierunkiem kształcenia w tej szkole. Zasięgnęli informacji o następujących zawodach:

technik architektury krajobrazu,

technik budownictwa,

technik ekonomista,

technik logistyk,

technik żywienia i usług,

kucharz oraz cukiernik.

Zapoznali się nie tylko z ofertą edukacyjną tej szkoły, ale także dowiedzieli się, jakie są kryteria przyjęcia oraz jakie programy realizuje szkoła. Na własne oczy przekonali się, jak wyglądają zajęcia praktyczne na poszczególnych kierunkach.

Duże wrażenie robiły tłumy gimnazjalistów, którzy przybyli z Wielunia i okolic. Zainteresowanie Grą Zawodowców było ogromne.

Szkoła zadbała o barwne, oryginalne, przykuwające uwagę zwiedzających oprawy swoich kierunków kształcenia, ciekawe ekspozycje, aby zachęcić trzecioklasistów do podjęcia nauki w tej placówce.

Gra Zawodowców była interesującą formą wsparcia trzecioklasistów w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i w wyborze właściwego kierunku kształcenia, za co dziękujemy organizatorowi.