OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA

22 listopada 2018 roku odbył się etap szkolny XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Do rywalizacji przystąpiło 13 osób z klasy VII, VIII Szkoły Podstawowej oraz III Gimnazjum. Test, który pisali uczestnicy składał się z 20 pytań. Celem olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych. Ponadto pogłębianie wiedzy uczniów na temat zagrożeń zdrowotnych oraz sposobów ochrony zdrowia i dbałości o zdrowie. Inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących zdrowie w środowisku lokalnym.

Do etapu rejonowego, który odbył się 14 grudnia 2018 roku zakwalifikowały się dwie osoby: Kornelia Bartnikowska oraz Wiktoria Pochrzęst. Zadaniem uczennic było rozwiązanie testu składającego się z 30 pytań testowych, a także przeprowadzić jeden projekt społeczny promujący aktywny styl życia (aktywność fizyczną). Uczestnicy etapu rejonowego otrzymali dyplomy.

Do etapu okręgowego Olimpiady, który odbył się 15 marca 2019 roku zakwalifikowała się uczennica klasy VIII Kornelia Bartnikowska zajmując I miejsce podczas etapu rejonowego w Wieluniu w kategorii szkoła podstawowa – gimnazjum.

Etap okręgowy Olimpiady obejmował ocenę przez Komisję Oceniającą dokumentacji z przebiegu jednej akcji promującej zdrowie, zwaną również akcją prozdrowotną, za którą Kornelia Bartnikowska otrzymała maksymalną liczbę punktów. Ponadto zadaniem uczennicy było także rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań testowych, zarówno jednokrotnego, wielokrotnego wyboru, jak i pytań o charakterze „prawda- fałsz”. Uczennica klasy VIII Kornelia Bartnikowska zajęła I miejsce w etapie okręgowym XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Łodzi i uzyskała tytuł finalisty. Zakwalifikowała się więc do finału Olimpiady, który odbędzie się w dniach 24 – 26 maja 2019 roku w Łodzi.