Sprzątanie świata

Na przełomie kwietnia i maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły i dzieci przedszkolne, w ramach projektu „Ekologiczne zegary życia przyrody” – „Ekopracownia pod chmurką”, wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”.

Celem takich akcji jest budowanie świadomości ekologicznej i  kształtowanie właściwych nawyków oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Przez kilka kolejnych dni grupy uczniów z nauczycielami wychodzili w teren. Wyposażeni w worki i rękawiczki ruszyli do walki o czyste otoczenie wokół szkoły i najbliższej okolicy. Uczniowie mieli świadomość, że dbając o stan środowiska zadbają o swoją przyszłość. Wszyscy pracowali solidnie i z zapałem. Taka akcja integruje brać uczniowską i jest dowodem na to, że lubimy wspólnie działać.