Festiwal Piosenki Angielskiej

O tym, że każdy śpiewać może, trochę lepiej lub trochę gorzej, przekonaliśmy się 17 maja 2017r. na Festiwalu Piosenki Angielskiej w Pątnowie. Swoje muzyczne umiejętności zaprezentowali również uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w ZSS w Dzietrznikach.

Zadaniem każdego z uczestników było wykonanie wybranego przez siebie utworu w języku angielskim. Stres towarzyszył na pewno każdemu z nich, ale przy tym była też dobra zabawa i miła atmosfera. Wszyscy wspierali się wzajemnie brawami i życzliwymi uśmiechami. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury oceniało wykonawców pod względem muzykalności, poprawności językowej, interpretacji prezentowanych utworów oraz ogólnego wyrazu artystycznego.

W konkursie wzięło udział sześcioro uczniów naszej szkoły. Drugie miejsce w kategorii klas I-III zdobyła Julia Stochmiałek. Również drugie miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Gabriela Pakuła, a Filip Pakuła otrzymał wyróżnienie.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną odwagą i kreatywnością w wykonaniu swoich utworów. Może udział w takim konkursie będzie początkiem dalszych muzycznych wyzwań?