Niezwykłe lekcje przyrody w ZSS w Dzietrznikach

W ZSS w Dzietrznikach dwukrotnie zorganizowano "Żywe lekcje przyrody", których tematem były płazy oraz gady.

Uczniowie poznali zwyczaje, sposoby rozmnażania, odżywiania oraz środowisko życia żaby, a także dowiedzieli się wielu istotnych i ciekawych informacji o życiu, budowie, zwyczajach, sposobach rozmnażania i odżywianiu węży.

Prowadzący zaprezentowali okazy pochodzące z różnych stron świata, m.in. kumaki, rzekotki, ropuchy, żaby, traszki, salamandry tygrysie oraz kilka odmian węży, a wśród nich biało-żółtego albinosa, który różnił się od pozostałych okazów kolorem skóry.

Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć, ale nawet dotknąć egzotycznych, na co dzień niespotykanych zwierząt, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie. Największą atrakcją było pogłaskanie węży.

Lekcje przyrody na żywo – „Płazy” oraz „Gady” zostały przeprowadzone przez Agencję Impresaryjno- Artystyczną „Klaps Art” z Krakowa.

Są dużym urozmaiceniem nabywania wiedzy przyrodniczej przez uczniów, wzbogacają ten proces oraz na długo utrwalają się w ich pamięci.