Szkolny konkurs wiedzy przyrodniczej „Znamy zwierzęta i rośliny chronione w Załęczańskim Parku Krajobrazowym”

2 grudnia 2016 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Dzietrznikach odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu wiedzy przyrodniczej „Znamy zwierzęta   i rośliny chronione w Załęczańskim Parku Krajobrazowym” przeznaczonego dla uczniów klas IV-VI.

Uczestnicy mieli za zadanie zgromadzić informacje na temat zwierząt i roślin chronionych w naszej okolicy, a następnie przedstawić je w formie prezentacji multimedialnej. Oceniając prace, komisja brała pod uwagę dobór materiału, zgodność             z tematem, umiejętność posługiwania się technologią informacyjną oraz ogólne wrażenie.

Swoją oryginalną prezentacją ujęła Komisję Konkursową Maria Żarnowska, uczennica klasy VI i zdobyła pierwsze miejsce. Przyznano dwa drugie miejsca: uczennicy klasy VI- Gabrieli Pakuła oraz uczniowi klasy V- Krystianowi Wilk

Laureatów nagrodzono ciekawymi książkami przyrodniczymi. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.

Konkurs odbył się w ramach prowadzonego przez naszą szkołę projektu „Moja mała ojczyzna”- „Nasza Eko-pracownia 2016”.

Milena Caban