Dni Otwarte w ZSS w Dzietrznikach

Dnia 24 lutego 2017 roku w godz. od 1500 do 1700 w Zespole Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach odbył się Dzień Otwarty dla rodziców i dzieci, które już uczęszczają do naszej placówki, jak i tych, którzy zechcieliby w przyszłości rozpocząć w niej swą przygodę z edukacją.

Organizatorzy pokazywali, jak szkoła wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas.

Przybliżono historię szkoły w Dzietrznikach oraz zaprezentowano filmy promujące szkołę, które przygotowali uczniowie kl. II gim. na zajęciach artystycznych. Zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia z języka angielskiego z wykorzystaniem technik multimedialnych. Odbyły się też warsztaty rzeźbiarstwa, w których udział wzięli uczniowie klasy IV. Uczniowie z klas gimnazjalnych wykonali pokaz doświadczeń chemicznych, zapoznali z anatomiczną budową człowieka, odbyły się także obserwacje mikroskopowe organizmów. Uczestnicy zajęć mogli samodzielnie wykonać prosty obwód elektryczny.

Każdy z rodziców  mógł porozmawiać z dyrekcją oraz z nauczycielami i otrzymać wyczerpujące informacje na temat oferty edukacyjnej proponowanej przez naszą szkołę.
Zainteresowanie rodziców było niewielkie mimo dużego zaangażowania uczniów i nauczycieli.