Wycieczka do Wrocławia

10 czerwca 2022r. uczniowie klas IV-VII brali udział w wycieczce do Wrocławia i Wałbrzycha. Celem wycieczki było pogłębianie wiedzy o ośrodkach kultury i dziedzictwa narodowego, poznanie osiągnięć polskiej nauki  oraz kształtowanie współpracy i integracji zespołów klasowych. Wycieczka ta została dofinansowana z programu rządowego ,,Poznaj Polskę".

We Wrocławiu uczniowie udali się  do centrum edukacji ekologiczne „HYDROPOLIS”. Podczas zwiedzania dzieci kształtowały świadomość ekologiczną o zasobach wody i rozwijały wiedzę o wodzie, a także kształtowały umiejętności radzenia sobie w sytuacjach dnia codziennego.

Nastepnie uczniowie udali się do Zamku Książ w Wałbrzychu i Palmiarni.

Zwiedzanie zamku odbywało się trasą turystyczną wzbogaconą o historię tajemniczej przebudowy zamku, będącej elementem projektu pod kryptonimem „Riese”. Trasa zaczynała się od przejścia najpiękniejszą częścią barokową zamku gdzie uczniowie zgłębiali wiadomości z historii poznając ważne osobistości związane z Wałbrzychem i Dolnym Śląskiem, a następnie prowadziła do części gotyckiej, najbardziej przebudowanej w czasie trwania działań wojennych II wojny światowej. Można było zobaczyć tajemnicze windy, niedokończone pomieszczenia oraz ceglane wzmocnienia.

Zwiedzanie Zamku Książ uczniowie zakończyli podziwiając piękne ogrody na tarasach zamku oraz park, z którego roztacza się malowniczy widok na kompleks i jego otoczenie.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili również Palmiarnię znajdującą się nieopodal zamku. Podziwiali różne okazy egzotycznych roślin, wśród nich kwitnącą tylko raz w życiu agawę. W Palmiarni mogli również zobaczyć różne gatunki ryb, pawie, żółwie i lemury.

Wycieczka uczniom się podobała, co wyrażali w swoich opiniach.