Poetyckie zmagania w Dzietrznikach

10 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Samorządowych im. Króla Władysława Jagiełły w Dzietrznikach odbył się kolejny Gminny Konkurs Recytatorski „Piękno i Ochrona Przyrody w Prozie i Poezji”.

Tym razem uczestniczyli w nim uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej szkół podstawowych w Dzietrznikach, Pątnowie oraz Załęczu Małym. W bardzo interesujący sposób zaprezentowali swój talent recytatorski, przedstawiając twórczość wielkich polskich poetów –  Juliana Tuwima, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej, Marii Konopnickiej, Zbigniewa Głuszczyka, Leopolda Staffa, Ignacego Krasickiego oraz Teofila Lenartowicza.

Poza wyłonieniem największych talentów recytatorskich głównym założeniem zmagań było zwrócenie uwagi dzieci na kwestie związane z ochroną naturalnych skarbów przyrody.

Młodzi miłośnicy poezji zaprezentowali bardzo wysoki poziom.   Swoją oryginalną interpretacją ujęła Komisję Konkursową Zuzanna Jachymska, uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Dzietrznikach, która zdobyła pierwsze miejsce. Włożyła wiele emocji w prezentację wiersza „Przyjaciele”. Poza bezbłędną interpretacją utworu i nienaganną dykcją jurorzy docenili też nieszablonowy sposób prezentacji, w którym nie brakowało kontaktu wzrokowego i żywej gestykulacji.

Drugie miejsce przyznano uczennicy z Załęcza Małego – Julii Drab.

Na trzecim miejscu uplasowała się Anna Kowalik z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pątnowie.

Specjalne wyróżnienie trafiło do Oliwii Lasoty, uczennicy klasy IV z Dzietrznik.

Laureatów nagrodzono ciekawymi książkami, a dla wszystkich uczestników przygotowano pamiątkowe dyplomy.

Cieszymy się, że uczniowie naszej Gminy lubią poezję i tak pięknie ją recytują. Wszystkim uczestnikom i ich opiekunkom życzymy dalszych sukcesów i kolejnych głębokich przeżyć związanych z odkrywaniem piękna przyrody w literaturze.

Konkurs odbył się w ramach prowadzonego przez naszą szkołę projektu "MOJA MAŁA OJCZYZNA”- „NASZA EKO-PRACOWNIA 2016”.

Organizatorami przedsięwzięcia były Panie - Milena Caban, Jolanta Duszyńska oraz Renata Dubas.