Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Nasza szkoła każdego roku bierze udział w  Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Służy rozpowszechnianiu  wśród uczniów znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej.

Eliminacje szkolnego etapu Turnieju Wiedzy Pożarniczej odbyły się 16.02.2023 r. Brali w nim udział uczniowie oraz  członkowie  Młodzieżowej Ochotniczej Straży Pożarnej. W tej rywalizacji Jan Rogala z klasy V zajął  pierwsze miejsce. W marcu 2023 r. odbyły się kolejny  gminny etap turnieju, w którym nasz kolega ponownie osiągnął najlepszy wynik, dzięki czemu mógł uczestniczyć  w Powiatowym Turnieju Wiedzy Pożarniczej  w Ostrówku. Miło nam poinformować, że tam nasz uczeń wywalczył V miejsce.    Gratulujemy!