Rozpoczęcie Roku Szkkolnego 2017/2018

4 września 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych w Dzietrznikach rozpoczęli nowy rok szkolny 2017/2018. Spotkanie w szkole zostało poprzedzone uroczystą Mszą św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Niestety, beztroskie wakacje już się skończyły, a uświadomił nam to rozbrzmiewający pierwszy dzwonek. Uroczystą akademię inauguracyjną oraz upamiętniającą 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej przygotowali uczniowie klasy V pod kierunkiem p. K. Ślusarczyk. W części artystycznej wychowankowie przypomnieli ważne daty w historii naszego kraju.

1 września 1939 r. w Wieluniu i na Westerplatte rozpoczęła się II wojna światowa, która przeszła do historii jako największy i najkrwawszy konflikt w dziejach ludzkości. 17 września 1939 roku Polska, tocząca samotnie walkę z hitlerowskimi Niemcami, została od wschodu niespodziewanie zaatakowana przez Związek Radziecki. Uczniowie złożyli hołd wszystkim walczącym i poległym, przypominając, że

powinniśmy pielęgnować pamięć o tamtych wydarzeniach , o bohaterach, bez odwagi których nie byłoby dziś wolnej Polski.

W drugiej części akademii piątoklasiści z uśmiechem wspominali dopiero co zakończone wakacje i witali przyjaciół. Zapewnili, że z zapałem

wezmą się do nauki już we wrześniu.

Na zakończenie Pani Dyrektor B. Kiedos serdecznie powitała wszystkich uczniów oraz ich rodziców, życząc im miłego pobytu w szkole i dobrych wyników w nauce oraz przedstawiła wychowawców i nauczycieli pracujących w naszej szkole. Po skończonej akademii uczniowie rozeszli się do klas na krótkie spotkanie z wychowawcami.